Karaca Plastik, 2000 yılında üç ortaklı bir yapı ile kurulmuştur. 2019 yılında ise firma ortaklarından olan ve aynı zamanda firmanın kuruluşundan beri Genel Müdürlüğü'nü yapmakta olan Ali KARACA tarafından firma satın alınmıştır.

Kuruluşundan beri, Otomotiv, Elektronik, İş Güvenliği, After Market ve diğer sektörler için plastik enjeksiyon parça imalatı yapmakta olan Karaca Plastik San. Tic. A.Ş. ; ilk üretimine üç adet enjeksiyon makinasıyla başlamış olup, 19 yıllık gelişim sürecinde Şekerpınar-Çayırova/Kocaeli tesisinde farklı tonajlarda 24 adet, Kırcaali/Bulgaristan tesisinde ise yine farklı tonajlarda 20 adet olmak üzere toplam 44 enjeksiyon makinalık bir üretim parkuruna ulaşmıştır.

Şekerpınar-Çayırova/Koceli/TÜRKİYE tesisi 2.600 m² kapalı alana sahip olup, Kırcaali/BULGARİSTAN tesisi 12.508 m² toplam alanda 3.492 m² kapalı alana sahiptir.

Farklı sektörlere yönelik enjeksiyon kalıpları ile 1-2500 gr arasında ve çeşitli büyüklüklerde parça üretimi yapılabilmektedir.

Her geçen gün ilerleyen teknolojik gelişmeleri takip ederek, uzman kadrosuyla üretimine yön veren Karaca Plastik sektörde ilerlemeye ve adını duyurmaya devam etmektedir.

 

Facilities

Türkiye Fabrikası

KARACA PLASTİK SAN. TİC. A.Ş.

Kocaeli’nin Şekerpınar - Çayırova bölgesinde 2.600 m² kapalı alanda bulunmaktadır. Farklı tonajlarda olan 24 adet enjeksiyon makinası ile hizmet vermektedir.

Bulgaristan Fabrikası

KARACA PLASTİK BULGARIA EOOD

Bulgaristan Kırcaali bölgesinde 12.508 m² toplam alan üzerinde 3.492 m² kapalı alanda bulunmaktadır. Farklı tonajlarda olan 20 adet enjeksiyon makinası ile hizmet vermektedir.

 

Our Vision

Verimliliği, kalitesi ve rekabetçi fiyatıyla, plastik parça üretim sektöründe öncü kuruluşlardan biri olmak.

 

Our Mission

Konusunda uzman kadrosuyla birlikte; plastik enjeksiyon üretiminde güvenilir, rekabetçi, işbirlikçi, dinamik, yüksek kalite, gelişime ve değişme açık, kurumsal imajıyla sosyal sorumluluk sahibi olan bir kurum olmak.

 

Our Values

“Değerlerimiz bizi güçlendirir.”

  • Reliability — We are committed to our responsibilities.
  • Honesty

 

Bilgi Toplumu Hizmeti

KARACA PLASTİK SAN.TİC. A.Ş.
  • Merkez Adres: Cumhuriyet Mah. İsmet İnönü Cad. 12. Sokak No:33 Şekerpınar-Çayırova/Kocaeli-TÜRKİYE
  • Mersis No: 0506038356000017
  • Vergi Dairesi: İLYASBEY VERGİ DAİRESİ
  • Vergi No: 5060383560
  • D.U.N.S. No:
  • Genel Müdür: Ali KARACA