Karaca Plastik, 2000 yılında üç ortaklı bir yapı ile kurulmuştur. 2019 yılında ise firma ortaklarından olan ve aynı zamanda firmanın kuruluşundan beri Genel Müdürlüğü'nü yapmakta olan Ali KARACA tarafından firma satın alınmıştır.

Kuruluşundan beri, Otomotiv, Elektronik, İş Güvenliği, After Market ve diğer sektörler için plastik enjeksiyon parça imalatı yapmakta olan Karaca Plastik San. Tic. A.Ş. ; ilk üretimine üç adet enjeksiyon makinasıyla başlamış olup, 19 yıllık gelişim sürecinde Şekerpınar-Çayırova/Kocaeli tesisinde farklı tonajlarda 24 adet, Kırcaali/Bulgaristan tesisinde ise yine farklı tonajlarda 20 adet olmak üzere toplam 44 enjeksiyon makinalık bir üretim parkuruna ulaşmıştır.

Şekerpınar-Çayırova/Koceli/TÜRKİYE tesisi 2.600 m² kapalı alana sahip olup, Kırcaali/BULGARİSTAN tesisi 12.508 m² toplam alanda 3.492 m² kapalı alana sahiptir.

Farklı sektörlere yönelik enjeksiyon kalıpları ile 1-2500 gr arasında ve çeşitli büyüklüklerde parça üretimi yapılabilmektedir.

Her geçen gün ilerleyen teknolojik gelişmeleri takip ederek, uzman kadrosuyla üretimine yön veren Karaca Plastik sektörde ilerlemeye ve adını duyurmaya devam etmektedir.

DEĞERLERİMİZ

  • Güvenilirlik
  • Çözüm Odaklılık
  • Dürüstlük
  • Adalet
  • Yenilikçilik
  • Müşteri Odaklılık
  • Doğaya Saygı
  • İnsana Değer

TESİSLERİMİZ

Türkiye Fabrikası
Bulgaristan Fabrikası

ÜRÜNLERİMİZ

Quick Konnektör Parçaları, Bağlantı Parçaları, Klips ve Kablo Bağları, Filtre Sistemleri, Bağlantı Vidaları, Fren Mekanizması Plastik Parçaları ve Traversler, Diğer
Elektronik Ürün Plastik Parçaları
Emniyet Kemeri Plastikleri, Connectorler, Plastik Makaralar, Kanca ve Sap Parçaları, Geçiş Aparatları
Rot Grupları, Toz Kapağı, Protektörler, Plastik Parçalar, Boğaz Kapakları Segman, Direksiyon Çubukları, Stabilitazör Bağlantı Ön, Çeşitli Kese Parçaları ve Bağlantı Vida Parçaları, Bağlantı Plastikleri, Çeşitli Plastik Parçalar

MÜŞTERİLERİMİZ

Türkiye

Cumhuriyet Mah. İsmet İnönü Cad. 12. Sok. No:33 Şekerpınar-Çayırova Kocaeli / TÜRKİYE

+90 262 658 24 95

+90 262 658 23 41

Bulgaristan

İndustrialna Zona Yug Kardzhali BULGARIA 6600

+359 36 519 194